novinsazan
05 اسفند 1401 - 15:54

سپاه پاسداران نهادی انقلابی و برآمده از دل مردم است

کرمانشاه- امام جمعه کرمانشاه با اشاره به فرا رسیدن روز پاسدار، گفت: سپاه پاسداران نهادی انقلابی و برآمده از دل مردم است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما ظهر جمعه در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مسجد جامع شهر کرمانشاه برگزار شد با تبریک میلاد امام حسین (ع) و روز پاسدار، اظهار کرد: امام حسین (ع) برای حفظ اسلام و شعائر الهی از جان و مال و فرزندان خود گذشته و همگان باید به این انسان آزاده افتخار کنند.

وی افزود: سپاه پاسداران به فرمان امام خمینی (ره) تشکیل شده و این نهاد انقلابی از جایگاه مردمی برخوردار است زیرا از دل مردم متولد شد و در دفاع مقدس نیز با وجود حضور ارتش و بسیج نقش آفرینی بسیاری را انجام داد.

امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: جهاد تبیین یکی از موضوعاتی است که در دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب مجدد برای آن صحبت شد و مشکلات کنونی و اقتصادی کشور سبب می‌شود آنگونه که شایسته است نتوانیم به آن بپردازیم.

علما بیان کرد: در اوایل شکل گیری انقلاب اسلامی و با آغاز جنگ تحمیلی بسیاری از ابزار و تجهیزات اولیه مانند سیم خاردار را نیز برای ایران به فروش نمی‌رساندند اما امروز صننعت دفاعی ما خودکفا شده است.

وی با بیان اینکه ذخایر نفت و گاز سرمایه‌های کشور محسوب نمی‌شوند، گفت: جوانان ایران سرمایه‌های اصلی کشور هستند که باید برای رفع مشکلات آنها تلاش کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1054254