novinsazan
18 بهمن 1401 - 14:44

دست خدا مانع عملی شدن نقشه های دشمن در کشور می‌شود/ امنیت مردم خط قرمز ماست

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به عفو گسترده محکومین گفت: پیام اصلی این عفو این بود که ما سرستیز با مخالفان خود نداریم.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام سید احمد مرتضوی مقدم، رئیس دیوان عالی کشور در نشستی که به مناسبت دهه فجر برگزار شد، اظهار کرد: روزی که دست خداوند مشهود است، همانند روز میلاد حضرت امیرالمؤمنین(ع) را یوم الله می‌گویند.

وی ادامه داد: زمانی که انسان از ظلمت به سوی نور برود با یک سری مشکلات مواجه خواهد بود، در این مسیر سختی‌هایی وجود دارد که نیازمند صبر است. درصورتی که انسان در برابر این مشکلات صبوری کند، به نعمتی دست پیدا می‌کند که شکر آن لازم است. 

رئیس دیوان عالی کشور گفت: انقلاب مردم ایران نیز همانند ظهور حضرت موسی است، حضرت موسی مردم را از ظلمت به نور آورد.  مردم ایران در یک خفقان و ظلمتی بودند که با انقلاب اسلامی از آن وضعیت خارج شدند. 

مرتضوی مقدم بیان کرد: در گذشته با وجود ظلم و شکنجه هایی که به مردم تحمیل می‌شد، کشور ما دچار یک  وابستگی تمام عیار بود. پیش از انقلاب اسلامی حتی دو نفر جرات حرف زدن با هم را نداشتند.

وی افزود: کشور ما پیش از انقلاب اسلامی از تمامی جهات علمی، نظامی و... وابسته بود، اکنون با تمامی سختی ها به یک نظام صد در صد مستقل تبدیل شده است. طبیعی است در چنین وضعیتی دشمنی‌ها نسبت به کشور ما زیاد شود. 

رئیس دیوان عالی کشور خاطرنشان کرد: رسانه های معاند اجازه نمی دهند که واقعیت به گوش ملت ها برسد. تمام دنیا دست به دست هم داده اند تا جمهوری اسلامی ایران نباشد و آن را از بین ببرند.

مرتضوی مقدم بیان کرد: نقشه هایی که علیه ایران طراحی و اجرا می شود، نقشه های درستی است که در دیگر کشورها اجرایی می شود اما در کشور ما عمل نمی شود؛ زیرا در ایران دست خدا وجود دارد و ملت ایران بصیر بوده و اجازه عملی شدن این نقشه ها را نمی دهد. 

وی افزود: خداوند متعال پشتیبان ملت بصیر ایران است. اجرای عدالت یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است. ما به دنبال اجرای عدالت در دنیا هستیم. کارگزاران ما در قوای سه گانه سه دسته هستند، دسته اول کسانی هستند که حس عدالت خواهی دارند، یعنی تا رفع ظلم دست نمی‌کشند که متأسفانه تعداد این افراد بسیار کم است. دسته دیگر کسانی  هستند که عدالت خواه هستند تا زمانی که منافع آن ها به خطر نیفتد. 

مرتضوی مقدم گفت: دسته سوم کسانی هستند که اجرای عدالت برای آن ها "میلی" است. اگر دوستی و رفاقتی و... بود، آن ها عدالت را اجرا می‌کنند که این دسته خطرناک است.

وی گفت: اجرای عدالت همان چیزی است که نظام جمهوری اسلامی ایران راحفظ می‌کند، مردمی که ۴۴ سال پای این نظام ایستادند لایق هر گونه خدمت هستند.

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به عفو گسترده محکومین گفت: در ابتدا از مقام معظم رهبری تشکر می‌کنم. پیام اصلی این عفو این بود که ما با منتقدین و مخالفان خود سرستیز و جنگ نداریم اما امنیت مردم خط قرمز ما است‌. امیدوارم این عفو گسترده تلنگری به متنبه شدگان باشد که دیگر در این دام نیفتند. 

پایان پیام/

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1024939