novinsazan
05 اسفند 1401 - 11:24

توصیه‌های پلیس به شهروندان کرمانشاهی در ایام پایانی سال

کرمانشاه- سرپرست پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه در آستانه نوروز و حضور شهروندان در بازار از عموم مردم خواست که هنگام تردد و حضور در معابر، اماکن عمومی مراقبت اموال خو باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ غضبان احمدی فرد با اشاره به وقوع سرقت‌های متعدد گوشی تلفن همراه به بهانه تماس ضروری و قاپیدن و غیره، اظهار کرد: استفاده از تلفن همراه بدون در نظر گرفتن نکات ایمنی و عدم توجه به توصیه‌های پلیسی توسط شهروندان سارقان را به ارتکاب موبایل قاپی ترغیب می‌کند.

وی افزود: شهروندان چنانچه در خیابان و معابر عمومی مجبور هستند با تلفن همراه صحبت کنند رعایت نکات ایمنی را کرده و گوشی را به گونه‌ای در دست بگیرند که امکان قاپیدن آن بخصوص از پشت سر برای سارقان فراهم نشود.

احمدی فرد تصریح کرد: همچنین شهروندان از در اختیار قرار دادن گوشی خود به بهانه تماس‌های ضروری و یا هر علت دیگر به افراد ناشناس خودداری کنند.

سرپرست پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی کرمانشاه ادامه داد: از حمل پول نقد فراوان و اشیا و وسایل قیمتی به صورت پیاده پرهیز و از شمارش پول نقد در انظار عمومی که موجب تحریک سارقان شده خودداری شود.

وی ادامه داد: موضوع مهم دیگر که شهروندان باید رعایت کنند اجتناب از قرار دادن کیف، موبایل و دیگر وسایل با ارزش روی داشبورد و صندلی خودرو است.

وی در پایان گفت: شهروندان در صورت وقوع هرگونه مشکل و موضوع مشکوک، مراتب را به گشت‌های فعال کلانتری و یا سامانه ۱۱۰ گزارش کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1053805