novinsazan
17 اسفند 1401 - 09:21

بخش گردشگری در کرمانشاه با وجود ۴ هزار اثر مغفول مانده است

استاندار کرمانشاه با اشاره به وجود ۴ هزار اثر گردشگری در استان، گفت: باید برای توسعه گردشگری در استان به صورت ویژه تلاش کنیم زیرا آورده این بخش از چاه نفت برای استان بیشتر خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه در جلسه شورای سازمان همیاری شهرداری‌های استان که با حضور سرپرستان معاونت‌های هماهنگی امور عمرانی و توسعه مدیریت و منابع استانداری، شهردار کرمانشاه، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، سرپرست سازمان همیاری شهرداری‌ها و شهرداران سراسر استان با دستور کار انتخاب هیأت مدیره و بازرس سازمان همیاری شهرداری‌ها و برنامه‌ریزی برای میزبانی شایسته از مسافران نوروزی در سالن شهید سلیمانی برگزار شد، ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت قائم (عج)، اظهار کرد: همه باید تلاش کنیم که سازمان همیاری شهرداری‌ها از وضعیت فعلی خارج شود و به سمت پویایی و اثرگذاری در روند توسعه شهرداری‌ها حرکت کند.

وی تاکید کرد: همه باید کمک کنیم که این سازمان به جایگاه اصلی و نقش‌آفرین خود برگردد و این موضوع به همت و تلاش همه اعضا مرتبط است که باید اهتمام ویژه‌ای برای بالندگی آن داشته باشیم.

استاندار کرمانشاه پیروزی و برنده شدن یک تیم را در گرو همدلی و هفکری همه اعضای آن عنوان کرد و با بیان اینکه اعضای شورای سازمان باید نسبت به هویت استانی تعلق خاطر داشته باشند، ادامه داد: همه اعضا باید به دنبال سربلندی و پویایی سازمان همیاری شهرداری‌ها باشند و چنانچه وحدت و انسجام داشته باشیم، می‌توانیم بر مشکلات فائق آئیم.

ویاز شهرداران خواست که خود را شهردار استان ببینند و اگر مشکلی در دیگر شهرها هم است هر کدام با همت و همدلی به حل آن مشکل کمک کنند زیرا زمانی که گردشگران به استان سفر می کنند چنانچه مشکلی در شهری وجود داشته باشد آن مشکل را نه به آن شهر بلکه به کل استان نسبت می‌دهند.

صحرایی ادامه داد: همه شهرداران موظف هستند که با علاقمندی و تعصب کاری با پیشبرد کارها و برنامه‌ها، متولی آبروی استان باشند.

وی ملاک و تراز فعالیت‌ها را در چارچوب قانون عنوان و تاکید کرد: عدم رعایت قانون برای ما خط قرمز است زیرا اگر در کارها به قانون توجه نکنیم علاوه بر اینکه آن کار با شکست مواجه می‌شود، فساد و تباهی نیز به دنبال دارد بنابراین ملاک ما در تمامی کارها رعایت قانون خواهد بود.

استاندار کرمانشاه از شهرداران به عنوان اعضای شورای سازمان همیاری شهرداری‌ها خواست ناظر بر فعالیت و عملکرد سازمان باشند و از اعضای هیأت مدیره فقط انتظار تلاش و کار داشته باشند و از دخالت در کارها که منجر به هدر رفتن تلاش‌ها می‌شود، پرهیز کنند.

صحرایی به عامل اصلی توسعه استان (براساس یافت‌ها و بررسی‌های انجام شده از مصوبات سفر مقام معظم رهبری، مصوبات سفر ریاست جمهوری، برنامه بودجه سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ و هم‌اندیشی مدیران استان) یعنی موضوع «گردشگری» اشاره کرد و گفت: یکی از گلوگاه‌های پیشرفت و رشد استان که تاکنون مغفول مانده بحث گردشگری است و این موضوع یکی از وظایف و حیطه فعالیت مهم شهرداران است.

وی با اشاره به نزدیک شدن به نوروز، تلاش برای به تصویر کشیدن مناسب از ویژگی‌های استان را مانور گردشگری و ماموریت مهم شهرداران برشمرد.

استاندار کرمانشاه همچنین از شهرداران خواست که همکاری مناسبی در طرح ساماندهی معتادان متجاهر که بزودی در تمامی شهرها آغاز خواهد شد، داشته باشند.

وی با بیان اینکه حتما برای چگونگی از روند اقدامات انجام شده برای ارائه خدمات به مسافرین نوروزی از تمام شهرهای استان در ایام تعطیلات نوروزی بازدید خواهم کرد، گفت: باید برای توسعه گردشگری در استان به صورت ویژه تلاش کنیم زیرا آورده این بخش از چاه نفت برای استان بیشتر خواهد بود.

مقام عالی استان با اشاره به وجود ۴ هزار اثر گردشگری در استان تاکید کرد: استانی با این همه ظرفیت می تواند بهشت گردشگری ایران باشد و اگر اقدامی در این زمینه صورت نگیرد در واقع فرصتی است که از شهروندان گرفته شده است.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1080681